Творчі завдання

Музей писанки
Архітектурна споруда у формі найбільшого у світі писанкового яйця висотою 14 м та діаметром у 10 м стала візитівкою Коломиї. Це єдиний у світі музей писанкового розпису, що приваблює відвідувачів з усіх країн…
Ця культурна установа збудована у вересні 2000 р. спеціально для збереження і експонування творів писанкового розпису – писанок. Писанка – це зазвичай куряче або гусяче яйце, розписане за специфічною технологією воском і зафарбоване природними чи аніліновими фарбниками. Традиція такого розпису в гуцульському регіоні сягає глибин багатовікової історії й становить унікальне надбання творів мініатюрного живопису, де збережено орнаментику з язичницькими символами.
Зараз музей володіє колекцією, що налічує понад 6000 писанок, представлених з переважної більшості областей України (Тернопільської, Львівської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської), а також з Пакистану, Шрі-Ланки, Білорусі, Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Франції та Індії. Деякі експонати були виготовлені ще на межі ХІХ–ХХ ст.
У музеї існує традиція – перші особи держави під час відвідин музею отримують біле куряче яйце, розтоплений бджолиний віск і писачок, яким залишають свій автограф на поверхні яйця, а далі спеціалісти його розписують як писанку.
Національний Музей Гуцульщини та Покуття
Один із найстаріших і найвідоміших в Україні музеїв, колекція якого має понад 22 000 експонатів від періоду трипільської культури й до сьогодення. У 18-ти експозиційних залах представлені найрізноманітніші види народного мистецтва, якими здавна славляться Гуцульщина та Покуття.
Особливо цікаві зразки різьби на дереві, якими прикрашали житлові і культові споруди, меблі, сільськогосподарські знаряддя, предмети побуту, музичні інструменти тощо. Широко демонструються художні вироби з металу та рогу, виготовлені в різні часи майстрами Гуцульщини технікою гравірування, інкрустації, гарячого та холодного кування, плетіння. У музеї представлені також художні вироби зі шкіри: кептарі, кожухи, чоловічі торбини, пояси-череси, святкові пояси та постоли. Народний одяг поєднує в собі мистецтво ткацтва, вишивки, обробки шкіри та плетіння. Художні керамічні вироби ілюструють розвиток гончарства на Покутті та Гуцульщині.
Чільне місце в експозиції посідають писанки. Надзвичайно своєрідними є гуцульські сирні іграшки-обереги. Прикрашають експозицію твори народного живопису – розпис на склі та дерев’яні ікони. Серед експонатів – високохудожні твори цілої династії Шкрібляків, В. Девдюка, Корпанюків, Горбових, О. Бахматюка, П. Кошака, Г. Василащук, М. Медвідчука, І. Семенюка, П. Харінчука, Г. Герасимович, Ільків, Г. Вінтоняк, І. Антонюка, В. Гуза, М. Тимкова, Волощуків, В. Кабина, П. Цвілик, П. Нумайка, Кахнікевичів і багатьох інших талановитих митців.
Опитування

Інтерактивний плакат


Комментарии